Léto je tu, přišel čas na zimní zahradu. Jak na to?

Léto pomalu přichází a divte se nebo ne, s ním přišel i čas začít přemýšlet o zimní zahradě. Pokud si tedy chcete užívat zeleně i v zimě, vrhněte se do práce. Jak na zimní zahradu?

Vše si důkladně promyslete

Na začátku je projekt. Proto si stavbu zimní zahrady důkladně promyslete. Pokud si chcete vybudovat zimní zahradu jako přístavek v vašemu domu, musíte začít ihned. Pokud plánujete pouze nákup nových pokojových rostlin, máte času dost. Současné technologie umožňují postavit zimní zahrady různých velikostí i tvarů. Do jejich stavby ale není radno pouštět se samostatně. Pokud o stavbě zimní zahrady uvažujete, obraťte se raději na odborníky. Investice do odborné práce se určitě vyplatí.

Jakou konstrukci zvolit pro zimní zahradu?

Na trhu jsou nyní k dispozici čtyři základní druhy konstrukcí: dřevěná, hliníková, plastová nebo konstrukce, která kombinuje všechny předchozí materiály. Každá z nich má své výhody a nevýhody. Dřevěná konstrukce má výborné tepelně izolační vlastnosti, ale je náročná na údržbu. Hliníková je trvanlivá, ale poměrně drahá. Snad nejoblíbenější jsou v současné době konstrukce, které kombinují dřevo a hliník. Uvnitř zimní zahrady je estetické dřevo, vně je odolný hliník. Plastová je velmi odolná ale k dostání pouze v bílé barvě.

Proč vybudovat zimní zahradu?

Odpověď je jednoduchá, zelená barva a rostliny vůbec mají pozitivní vliv na lidský organismus. Můžete v ní příjemně relaxovat, ikdyž je venku škaredě. Zimní zahrada tak bude vaším zdrojem energie nejen v zimě. Tak hurá do práce.