Matrace pro kvalitní spánek aneb podle čeho si správně vybrat, na čem budete spát

Bolesti v zádech patří k nejčastějším problémům, které trápí čím dál tím více lidí. Je to dané i způsobem života, kdy většinu času v zaměstnání tráví sezením u počítače. Nedostatek pohybu pak dokoná dílo. Jestliže trpíte problémy pohybového aparátu, je pro vás velmi důležité si dobře vybrat matraci, na níž trávíte denně několik hodin spánku. Opotřebovaná a po léta používaná matrace určitě nebude to pravé ořechové pro příjemný a odpočinkový spánek.

Jak vybrat kvalitní matraci do ložnice nebo dětského pokoje

Při výběru matrace byste měli vycházet z toho, pro koho bude určená, jakou hmotnost bude muset unést a přihlédnout je nutné i ke zdravotnímu stavu. Jinou matraci budou potřebovat malé děti a jinou si vyberou starší ročníky. Děti by totiž měly mít spíše tvrdší matraci, naopak senioři dávají přednost měkčímu ležení. Mladá generace má zase ráda zónové matrace s různou tuhostí v jednotlivých částech matrace – v bedrech pevnější a v ramenou měkčí. V neposlední řadě je podstatný i zdravotní stav. Kdo se hodně potí, měl by vybírat matraci s dobře odvětrávaným jádrem a často a pravidelně ji větrat.

Matrace se vyrábějí v různých váhových kategoriích, aby si mohl vybrat subtilní člověk s nízkou hmotností stejně jako ten, jehož hmotnost je více než metrák.

Matraci si raději osobně vyzkoušejte

Abyste opravdu poznali, jaké vlastnosti má matrace vrchní, je nejlepší si ji osobně vyzkoušet. Dnes je běžná praxe specializovaných obchodů, že dávají možnost si na matrace lehnout a zjistit, jak se na nich leží. Takto lze vylučovací metodou matraci snadno vybrat, protože každá nabízí jiné vlastnosti a na každé se vám bude jinak ležet. Není dobré výběr podcenit, protože pružinová – matrace není produktem pro chvilkové použití. Při dobré péči a pravidelné údržbě vydrží i několik roků dobře sloužit.