Odolné dřevěné terasy

Strávit teplý letní večer na terase a se skleničkou oblíbeného pití zde pozorovat usínající krajinu. To je sen, který se může velmi snadno proměnit ve skutečnost.

dřevěná terasa

Sbohem, betone!

Výstavbu terasy dnes volí řada majitelů rodinných domů a není se čemu divit. Vždyť kdo by si nepřál mít takto krásný a plynulý přechod mezi interiérem domu a přilehlou zahradou? Pod pojmem terasa už si nemusíme představit jen vybetonovaný čtvercový prostor před domem, který tvoří přístup na zahradu. Dnes se můžeme setkat s celou řadou materiálů a tvarů provedení. Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, může být vaše terasa vyrobena ze dřeva. Dřevo nejen krásně vypadá, ale je také praktické. Během letních měsíců se na něj nemusíte bát vstoupit bosou nohou, protože se i pod přímým slunečním zářením vyhřeje pouze na příjemnou teplotu. Vybírat můžete z celé řady dekorů a druhů dřeva. V nabídce naleznete také terasová prkna z exotických dřevin. Jedinečný vzhled dřeva způsobí, že každá terasa se stane opravdu jedinečným doplňkem vaší zahrady.

Odolná dřevěná prkna s příměsí PVC

Možná namítnete, že dřevo nebude mít ve venkovních podmínkách příliš dlouhou životnost kvůli působení nepříznivých vlivů počasí. Řešením tohoto problému jsou WPC terasová prkna, která lze při stavbě použít. WPC terasy jsou vyrobeny z kompozitního materiálu na bázi dřeva a plastového polymeru. To znamená, že terasová prkna tvoří poměr borovicového dřeva a PVC. Tyto si tak zachovají krásný vzhled dřeva a zároveň jsou odolné jako plast. Mezi výhody tohoto materiálu patří také stálost barev, které nevyblednout ani při dlouhodobém vystavení přímému slunci. Pořizovací cena těchto teras je o něco málo vyšší než u klasických dřevěných. Cenový rozdíl je však vykompenzován dlouhou životností. Uvádí se 20-25 let bez jakékoliv změny vlastností.

Tradičním dodavatelem dřevařských výrobků je společnost AU-MEX, která na českém trhu působí již 19 let. V Praze najdete vzorkovnu, kde můžete nejen výhodně nakoupit dřevařské výrobky, ale také si prohlédnou profesionální řešení montáží či se poradit s vyškoleným personálem. Tak už máte vybráno, na jaké terase budete trávit teplé večery příštího léta vy?