Okna jako nová

Většina žen myje okna pouze dvakrát do roka – před Velikonocemi a před Vánocemi. Není to moc, ale není vlastně divu. Umýt a hlavně vyleštit okna spolu se dveřmi například ve dvoupatrovém domě není žádný med. Nezřídka to pak odnesou záda. Zásadní rozdíl je v tom, myje-li hospodyňka původní dřevěná okna, což není u starých zástaveb nic zvláštního, nebo myje-li okna nová, plastová, případně dřevěná. Ta se totiž, na rozdíl od první varianty, myjí skoro „sama“. Skla dnes dosahují zcela jiné kvality, než tomu bylo v minulosti, a hladké rámy smyjete velmi jednoduše i vlhkým hadříkem. Přesto, aby si všechny hospodyňky přišly na své, pojďme si připomenout několik osvědčených rad, jak okna a rámy vyblýskat co nejdokonaleji.

PVC dveře Ostrava

I počasí hraje roli

Z praxe našich babiček vyplývá, že pro mytí oken a dveří není vhodné příliš horké počasí. Protože rychle usychají, nemáte šanci čmouhy dokonale odstranit. Vhodné není ale deštivé počasí, protože naopak usychají velmi pomalu. Zásadně špatně je pak mýt okna v mrazu. Nejen, že z toho můžete ošklivě onemocnět, ale mokrý hadr vám doslova přimrzá k povrchu skla, což určitě není to, co byste chtěli. Zvláště, pokud máte skleněné dveře, popřípadě vchodové dveře se skleněnými tabulemi a průhledy, bude ideální volit něco mezi. Poradí vám s tím PVC dveře Ostrava, specialista na dveře.

Jar, a pak ocet

Saponát nám ideálně poslouží k mytí rámů. Těmi vždy začněte. Jakmile byste nejdříve vyleštili skla, špinavá voda, která bude z rámů následně kapat, by vám je opět ušpinila. Jakmile rámy vyčistíte, poslouží vám saponát i na skla. Špinavou vodu ale musíte přirozeně vylít a připravit si nový koncentrát. Takto připravená teplá voda skla velmi dobře odmastí a zbaví je hrubých nečistot. Není ovšem ideální k leštění. Hrubě umyté sklo ideálně ještě omyjte teplou octovou vodou. Ocet má úžasné odmašťovací schopnosti a okenní tabule se po něm jen lesknou. Okna sice vyměnit za jinou než skleněnou variantu nemůžete, nicméně moderní PVC dveře Ostrava slibují celou škálu moderních dveří a provedení ze špičkových materiálů, jež se výborně udržují a zachovávají si svůj zánovní vzhled.

Nobelovu cenu pro výrobce stěrky

Nepřeháníme. Zkoušeli jste už ještě mokrá okna přejet gumovou stěrkou? Že ne? Na nic nečekejte. Okna zůstávají zcela beze šmouh. Jakmile si následně vzpomenete na hodiny a hodiny času, které jste strávili leštěním novinami, budete se smát. Tyto stěrky jsou k dispozici v každých domácích potřebách, často i s rukojetí, již oceníte, máte-li okna vysoko.