Party stan a jeho použití – jak ho správně postavit a složit?

kokiskashop.cz
kokiskashop.cz

Že tou nejlepší možností, jak ochránit sebe a své hosty před nevlídným počasím, je právě zahradní stan, není třeba nikomu nijak dlouze představovat. Co ale s jejich použitím velmi často souvisí, to je fakt, že bychom měli vědět, jak je správně postavit.

Jakým způsobem se skládají a také jaká jsou ta nejlepší místa, kde je uložit. Pojďme se tedy podívat na to, jak svůj party stan můžete bez problémů využít i vy.

Klasická konstrukce

Pokud hledáte párty stany – prodej levně, pravděpodobně narazíte na klasickou konstrukci, která je vyrobena jednotlivých ocelových tyčí, které mohou, ale nemusí být teleskopické. V rámci této možnosti je třeba všechny jednotlivé součásti, tedy tyče pospojovat, díky čemuž vznikne onen potřebný tvar.

Pamatujme na to, že aby byly party stany tohoto typu postaveny co nejrychleji, je vhodné dodržovat číslování na jednotlivých částech, které nám usnadní montáž. Tyče tak zasouváme do plastových spojek a vytváříme konstrukci. Tu však nestavíme do klasické výšky, jelikož spodní tyč necháme až na konec. Více se o párty stanech můžete dovědět v článku zde.

Jakmile tedy ona nízká konstrukce stojí, je zahradní párty stan téměř hotový. Nyní totiž přichází čas na plachtu, kterou přes konstrukci opatrně přehodíme a zafixujeme právě v oblasti nohou daného stanu.

Nyní již můžeme stavbu dokončit a dát stanu požadovanou výšku. Ukotvíme ho v zemi, stejně jako ukotvíme i plachtu. Samozřejmostí je, že nejsnáze se staví jednoduchý párty stan 3×3. Vlastníte-li však párty stan 3×6, nebo i párty stan 4×8, jenom málokdy zvládnete jeho stavbu sami.

Nůžková konstrukce

Druhou variantou na našem trhu je takzvaný nůžkový stan. Ten vyniká tím, že jeho konstrukce se nerozkládá úplně, ale je stále součástí daného řešení. Totéž může platit také o plachtě, která je na stanu umístěna. A tak pokud máte nůžkový stan 3×3, tedy dané čtvercové provedení, stačí ho roztáhnout do čtyř stran a rázem konstrukce stojí přesně tak, jak stát má.

Nůžková konstrukce je jednodušší na složení, zdroj: kokiskashop.cz
Nůžková konstrukce je jednodušší na složení, zdroj: kokiskashop.cz

Samozřejmě jsou i varianty, kdy plachtu navlékáte dodatečně. Zde platí postup, jaký je uvedený výše. Tedy nejprve nůžkový párty stan 3×3 rozložte jako klasickou nižší konstrukci a poté umístěte plachtu.

U této varianty platí, že pokud máte zmíněný malý model, zvládnete ho postavit i sami. Pokud je to ale 3x6m party stan, už je třeba vzít si někoho na pomoc. Přesto je ale instalace otázkou desítek vteřin.

Jak stan složit a skladovat?

V tomto případě je postup také jednoduchý, tedy konkrétně zcela opačný, než v případě jeho stavby. Důležité je také nechat párty stan, hlavně tedy plachtu důkladně vyschnout, čímž eliminujete vznik plísní. Následně je vhodné stan uschovat na suché, dobře větrané místo. A to ideálně tam, kde bude ochráněn třeba před hlodavci a jinými živočichy.

Dnešní prodej párty stanů zahrnuje třeba i praktické tašky, které nemusí být určené pouze na přenos, ale právě i na možnost úschovy. I proto je dobrou cestou do nich investovat, jelikož nestojí tolik a vy budete mít jistotu, že všechny potřebné díly budete mít po kupě, vždy na jednom jediném a správném místě.