Zahradní nábytek – plast, dřevo nebo kov?

Léto a doba grilování je tu. Máte už vybraný ten správný zahradní nábytek? Ne? Tak hurá na nákupy.

Pohodlí a výdrž

Zahrada se v létě stává téměř naším druhým obývacím pokojem. Je proto důležité, abychom se na zahradě cítili co nejlépe. Pohodu nám zajistí správně vybraný zahradní nábytek.

Levný plastový nábytek

Plastový nábytek je nejrozšířenějším druhem zahradního nábytku. V současné době je na trhu mnoho typů plastových židlí i stolů. Jak vybrat ty správné? Plastový nábytek můžete sehnat i za pár korun. Jedná se ale většinou o nekvalitní jednoduché židle, které se rychle rozbijí. Pokud si tedy chcete pořídit plastový nábytek, vyplatí se vám investovat do robustnějších kousků. Vyzkoušejte například polohovatelná křesla. Plastový nábytek má oproti ostatním jednu velkou výhodu, je velmi lehce omyvatelný a neklade téměř žádné požadavky na údržbu. Na druhou stranu se dá lehce poškodit.

Dřevo nebo kov zaručí komfort

Lepší variantou zahradního nábytku jsou židle a stoly z kovu nebo dřeva. Na trhu je také nábytek, který je tyto dva materiály kombinuje. Na rozdíl od plastového nábytku vám dřevěné nebo kovové židle a stoly zaručí pohodlí a dlouhou životnost. U dřevěného nábytku se nejčastěji používá exotické dřevo (teak, meranti, ..) nebo severská borovice. Nábytek z těchto materiálů ale často vyžaduje větší péči. Dřevěný a kovový zahradní nábytek také působí více esteticky. Naopak nevýhodou kovového nábytku je, že v chladnějších dnech je studený, proto je nezbytné používat podsedáky.

Polštáře a podsedáky

Při nákupu zahradního nábytku nezapomeňte na polštáře a podsedáky. Vaše posezení bude příjemnější. Tak na co ještě čekáte. Vyberte si materiál a vyrazte na nákup!

4 komentáře
  1. Plastový nábytek se díky lehké údržbě, omyvatelnosti a snadnému přemisťování hodí i do interiéru. Montáž je většinou snadnější než u klasického dřevotřískového / dřevěného nábytku, plastové kusy stačí ukotvit pomocí několika hmoždinek.

  2. já jsem byla vždycky zvyklá na plastový nábytek. Loni jsme pořídili nábytek ze dřeva a už bych neměnila, vypadá o 100% lépe a je také podle mě poholdnější

  3. já bych jen dodal, že u plastového je třeba fakt dávat pozor na kvalitu, ty židle, co se dají koupit za pade nevydrží vůbec nic

  4. já zase nedám dopustit na kov, tenhle nábytek není potřeba udržovat vůbec, jediné, co je nutný je, koupit podušky, aby nezáblo a jinak fakt super, máme ho venku celý rok

Komentáře jsou uzavřeny.