Proč se vyplatí pořídit si konsignační sklad? A jaké inovace nabízejí moderní regálové systémy?

Vedoucí pracovníci, zodpovídající za hladký a bezproblémový provoz ve velkoskladech a distribučních centrech, nemají jednoduchou práci. Na jejich bedrech leží velká zodpovědnost – výrobci, dodavatelé a přepravci musí respektovat dodací lhůty a včas předat zásilky, objednané zboží, materiál i meziprodukty odběratelům. A ve skladech velkokapacitních prodejen je zase třeba zajistit bezproblémovou realizaci přejímek zboží i jeho následnou rychlou a efektivní distribuci na prodejní plochu; vše je však nezbytné operativně přizpůsobovat okamžité situaci. Nelze se tedy divit, že jsou firmy stále častěji ochotny investovat do moderního vybavení, které jim pomůže ušetřit čas, peníze i mnohé problémy.

Regálové systémy pomáhají udržet si dokonalý přehled. Navíc dokáží výrazně šetřit místo

Stavět do výšky není trendem jen u budov, ale také ve skladovacích prostorách. Není se čemu divit – ceny pozemků v České republice průběžně rostou a rozhodně nejsou zanedbatelné. Vysoké regály a regálové systémy o několika patrech tak výrazně snižují nároky na rozlohu skladovací haly. Manipulační technika je dnes navíc dostupná a vysokozdvižné i paletové vozíky s elektrickým pohonem lze bez rizika využívat i v interiéru.

Automatizace je trendem dnešní doby. Konsignační sklad a chytré regálové systémy zvládnou mnohé činnosti realizovat zcela samy

Moderní sklady navíc mohou být i plně automatizované. Pak dokáží splnit celou řadu úkolů zcela samostatně a bez nutnosti zapojení lidského faktoru. Stačí využívat systém Radioshuttle™. Konsignační sklad se postará, aby se zboží, naskladněné jako první, také distribuovalo nejdříve. Tato metoda zvaná FIFO je velice důležitá zejména u zboží s expirační dobou. Radioshuttle™ využívá bezpilotní vozíky a zakladače, funguje ve vysokých teplotách i v mrazu, bezpečnost zajišťuje scanner pro ochranu osob a výstražný systém, samozřejmostí je i dálkové ovládání.