Regulujte intenzitu světla dopadajícího do pokoje

S vývojem doplňků do oken se lidem naskytla možnost regulovat intenzitu světla dopadajícího do pokoje, čímž je možné v něm zajistit příjemnou teplotu. Které okenní doplňky máme na mysli? Přeci předokenní žaluzie a rolety.

Exteriérové vs. interiérové rolety a žaluzie

Věděli jste, že venkovní žaluzie a rolety vykazují vyšší účinnost při stínění než jejich interiérové verze a to zhruba 2-3krát? Je to dáno skutečností, že sluneční záření je zachycováno ještě před průchodem skleněnou tabulí, která se nestává tak silným sálajícím zdrojem tepla.

Předokenní žaluzie vs. rolety. Kde je rozdíl?

Předokenní rolety se od žaluzií liší způsobem, jak zabraňují průniku slunečních paprsků do obytné místnosti.

Venkovní žaluzie mají pohyblivě upevněné lamely, což umožňuje jejich libovolné natáčení. Oproti tomu exteriérové rolety mají jednotlivé lamely pevně navázány a regulace paprsků je možná pouze spuštěním či (po)vytažením rolet.

Mají venkovní rolety nebo žaluzie další výhody?

Venkovní žaluzie a rolety fungují jako zvukový a tepelný izolant. Navíc se jedná o překážku pro případné zloděje (rolety jsou hůře zdolatelné).

Venkovní žaluzie

Jaké jsou způsoby ovládání předokenních doplňků?

Zajímá vás, jak můžete ovládat předokenní rolety a žaluzie? V zásadě existují 3 způsoby:

  • manuálně – pomocí kliky
  • vypínač s využitím elektropohonu
  • dálkový ovladač – bezdrátově pomocí elektropohonu se zabudovaným rádiovým přijímačem

Široký výběr barevných variant

Vyberte si ze širokého spektra barevných variant. Že vám žádná z nabízených základních barev nevyhovuje? Některé firmy nabízejí možnost dodatečného nástřiku podle vzorníku RAL. Nebojte se této možnosti využít.

Chtěli byste vědět, jak mohou vypadat vaše předokenní rolety? Použijte pro jejich vytvoření online návrhář, který vás provede krok za krokem jejich vizualizací. A vy se budete moci těšit na výsledný design. Pokud s ním budete spokojeni, odešlete nezávaznou objednávku.