Rekonstrukce bytového jádra

Bydlíte v menším bytě, kde se doslova mačkáte, ale nemáte prostředky na lepší byt? Chtěli byste vylepšit své žití a zvětšit si obytný prostor? Tak právě pro vás je určena Rekonstrukce bytového jádra, která například umožní spojení toalety a koupelny.

Lze si poradit svépomoci?

Samozřejmě, že je to možné a nikdo vám v tom nemůže zabránit, otázkou ale je, jestli je to pro vás opravdu výhodnější, než si pozvat odbornou pomoc. Základním faktorem rozhodování samozřejmě bývá cena.

Pokud se rozhodnete budovat svépomoci, pak nemusíte platit řemeslníky, ovšem to nemusí nutně znamenat že ušetříte. Tak především jde o koupi materiálu, vy zaplatíte DPH z prodeje dvacet procent, firma ovšem platí jen něco kolem deseti procent, takže ztráty se hromadí, již při nakupování materiálu.

Firma zvládne rekonstrukci během 7-10 dní

Další výhodou je, že firma by rekonstrukci měla hotovou za pár dní a to včetně dovezení materiálu a následného úklidu. Vám bude rekonstrukce téměř určitě trvat déle a tím budete znepříjemňovat život ostatním členům rodiny.

Před rozhodnutím jestli si na rekonstrukci bytového jádra pozvat firmu a nebo to zkusit svépomoci se tedy pořádně rozmyslete, jestli máte dostatek času, chuti a především nářadí, protože i půjčovny si berou celkem slušnou částku za zapůjčení nějakého nářadí. Před rekonstrukcí počítejte s investicí od 90 tisíc výše dle zvoleného koupelnového vybavení.

Je dobré spojit koupelnu a záchod?

Tak spojením koupelný a toalety se samozřejmě šetří dost zásadně prostor. Nutno ale podotknout, že pokud se pro tuto rekonstrukce rozhodnete, ztrácíte tím tak trochu i soukromí. Tato varianta se nedoporučuje pro vícečlenné rodiny.

Na druhou stranu je to ideální způsob, jak si mohou páry, které žijí samy v malém bytě, zvětšit obytný prostor. Ovšem pozor! Podle zákona musejí mít byty, které mají více než dvě obytné místnostní oddělený záchod a koupelnu a snad žádná firma, se tomuto zákonu nepostaví.

Jeden komentář
  1. Pokud si firma naúčtuje za rekonstrukci jádra např. 120 tis., tak náklady na materiál jsou kolem 60 tis. Kč při 20%DPH…z toho lze odvodit, kolik bude stát rekonstrukce bytového jádra svépomocí – 60 tis. + 5000 Kč za nářadí a dopravu materiálu.

Komentáře jsou uzavřeny.