S půjčenou dodávkou se dají ušetřit tisíce při stěhování

shutterstock.com
shutterstock.com

Stěhování. Na první pohled nevinný pojem, který ale v mnohých může vyvolávat záchvaty stresu, mravenčení a paniky. A často se není čemu divit.

Stěhování může být na jednu stranu zábava a radost, na tu druhou jde někdy o životní mezník, na který by člověk nejraději zapomenul. Všechno to balení, lepení, vyřizování, zapomínání, všechny náklady a hádky. A pak to najednou přijde – co s tou kupou všeho možného?

Základ: důkladná příprava

Než přijde odpověď, je dobré si připomenout pár fíglů, díky kterým se dá stěhování alespoň drobet zpříjemnit. Základem umění obrany proti všemu chaosu je důkladná příprava. Klidně i měsíc dopředu si stanovte, kdy a jak přesně se chcete stěhovat – je to přeci jen poněkud důležitá změna v životě na to, aby se podceňovala.

Zajistěte si dostatek balícího materiálu
Zajistěte si dostatek balícího materiálu

Pokud nebydlíte například v garsonce, vyhraďte si jednu místnost, kam budete věci (doposud ukryté ve skříních) hromadit. V opačném případě se můžete přistihnout, jak s jemnou nervózou překonáváte krabice uprostřed nejpoužívanějšího pokoje.

S dostatečným předstihem také nezapomeňte požádat o ukončení dodávek energií nebo poskytování internetu (zpravidla mají výpovědní lhůtu 3 měsíce). Svou novou adresu netajte před pro vás důležitými institucemi, naštěstí funguje centrální registr a státní instituce si změnu adresy automaticky předají.

Jednoduchý kompromis

Ale zpět k původní otázce. Na první zamyšlení by se mohlo zdát, že na přestěhování toho všeho bude potřeba horda svalovců a stěhovací kamion, anebo několikeré přejíždění s osobním autem tam a zpět, které může být ostatně mnohem nákladnější. Existuje ale ještě třetí možnost, na níž se často zapomíná: půjčení dodávky.

S tímto kompromisem můžete mít za odpoledne hotovo a přitom neutratíte majlant za specializovaný odvoz se dvěma pracovníky placenými od hodiny. Konečná úspora tak může nakonec sahat až k tisícům korun.

A kde dodávku sehnat? Je možné sáhnout po některé z půjčoven dodávek, kterých na trhu dnes funguje hned několik. Velké peníze za stěhování se dají uspořit například s Dobrou autopůjčovnou, která má v merku jak celé Brno, tak jeho okolí.

S jejich dodávkou najednou převezete půl druhé tuny věcí a materiálu. Pohodlně a jednoduše do ní srovnáte postele, pračku, krabice knih, oblečení a vůbec všechno, čeho se nemůžete nebo nechcete zbavit, na co nechcete zapomenout a co je pro váš život důležité. Z ušetřených peněz si pak můžete pronajmout auto i s řidičem a klidné stěhování dobře oslavit. Dobrá autopůjčovna totiž není pouze půjčovna dodávek.