Sekční garážová vrata: Jaké mají výhody?

vratamares.cz
vratamares.cz

Uvažujete o tom, že byste si pořídili nová garážová vrata? Pak vězte, že nejlepší volbou jsou sekční vrata. Oproti jiným typům totiž mají hned několik předností. Není tak divu, že tvoří většinu nově instalovaných vrat.

Nejnižší cena na prvním místě?

V tomto ohledu nejsou sekční garážová vrata nejvýhodnějším produktem na trhu. Je ale třeba vzít v potaz, co za vyšší pořizovací cenu získáte. Stačí si uvědomit už jen fakt, že mají mnohem delší životnost nežli například výklopná vrata. Při manipulaci totiž jejich konstrukce není tolik namáhána, navíc se vyznačuje dobrou stabilitou. Stejně jako u většiny dalších produktů tedy platí, že je lepší si raději nějakou tu korunu připlatit, než za pár let nakupovat znovu.

Vrata, která mají minimální prostorové nároky

Velkou předností sekčních garážových vrat je jejich nenáročnost na prostor. Zasouvají se totiž pod strop garáže, přičemž se při pohybu nevyklánějí mimo její prostor. To znamená, že jsou vhodná i ke garážím, před nimiž není žádné volné místo. Je ale zapotřebí, aby místnost byla dostatečně vysoká, zasunutá vrata uberou z výšky několik desítek centimetrů.

Dobré tepelně izolační vlastnosti

Výrobci poukazují ještě na jednu zásadní výhodu, a to výborné tepelně izolační vlastnosti. Jednotlivé sekce, které jsou pevně spojeny, mají izolační výplň, která zabraňuje úniku tepla z prostoru garáže. To oceníte zejména ve chvílích, kdy budete garáž vytápět. Zabránění úniku tepla je navíc zajištěno také dokonalým dosedáním vrat k zemi.

Tichá a snadná obsluha

Při každodenním užívání oceníte také jejich snadnou obsluhu. Nemusíte se nijak fyzicky namáhat. Sekční vrata mají zabudovanou pružinu, která zajišťuje jejich lehké otevírání a zavírání. Systém je rovněž velmi tichý, takže se nemusíte obávat toho, že při manipulaci s dveřmi ve večerních či brzkých ranních hodinách vzbudíte široké okolí.

Do většiny sekčních garážových vrat lze instalovat (i dodatečně) motorový pohon. Pak se vám obsluha ještě více zjednoduší. Již nebudete muset vystupovat z auta a jen si prostřednictvím dálkového ovládání vrata otevřete.

Sekční garážová vrata špičkové kvality vám nabízí firma Vratové systémy Mareš, s.r.o. Kromě vrat se specializuje také na prodej posuvných bran. Více informací najdete na webových stránkách vratamares.cz.