Umění hostitelství: překvapte hosty dokonalým pohoštěním!

Když k sobě domů zvete hosty, chcete, aby se cítili co možná nejlépe. Návštěvě předchází dokonalý úklid, aby nikde nebylo, ani snítko prachu. Druhou fází je příprava pohoštění. Jak zabodovat a připravit perfektní zážitek? Složité to není, jen je potřeba si uvědomit několik zásadních věcí. 

Pohodlí pro všechny

Nikdy se nesmí stát, že si hosté nebudou mít kam sednout. Máte malou pohovku a židle se vám zdají nepohodlné? Vyřešte to snadno pomocí sedacích vaků, ozdobou interiéru a současně pohodlným místem pro sezení je tzv. puf. Jedná se o malý sedací vak, který si můžete nechat vyrobit na míru.

Ideální občerstvení

Hosté budou jistě zvědaví, čím je pohostíte. V ideálním případě byste měli vědět, jestli nějaký z hostů nemá v jídle nebo pití nějaké omezení. Pokud ano, udělejte mu speciální jídlo. Buďte kreativní a připravte více druhů drobného občerstvení. Nikdy nezklamou kanapky. Můžete jim dát libovolný tvar, hrajte si s kombinací chutí, recepty na osvědčené pomazánky najdete zde. Když vyrobíte domácí slané preclíky, hosté si budou libovat.

pohoštění

A nezapomínejte na sladké. Nemusíte nic péct. Oblíbený je cheesecake, který zvládnete do půl hodinky. Pokud si s tím nechcete příliš lámat hlavu nebo nemáte na přípravu moc času, volte klasiku fondue. Stačí koupit jen kvalitní čokoládu a kousky ovoce.

Kultura stolování

Celkový dojem mohou zkazit i zdánlivě nenápadné doplňky. Dejte si pozor na to, v čem budete servírovat jídlo i nápoje. Ruku na srdce, jaký je stav vaší čajové konvice? Nezhrozí se hosté, když ji uvidí?

čajové konvice
S konvicemi TEO TONE u vašich hostů jistě zabodujete

Jestliže budete podávat kávu nebo čaj, neměla by na stole chybět stylová porcelánová konvice, společně s ní cukřenka a konvička s mlékem.

porcelánová konvice
Stylová porcelánová konvice na čaj CREMA

V žádném případě nepodávejte jídlo na plastových tácech, to raději zvolte klasické talíře. A pozor: konvice, příbory, skleničky i vše ostatní musí být dokonale čisté. Řádně to zkontrolujte. Bravo, povedlo se, teď se už můžete jen těšit ze společnosti přátel.