Jaké jsou náklady na provoz infrasauny?

shutterstock.com
shutterstock.com

O prospěšnosti saunování pro lidský organismus bylo napsáno již mnoho. Sauny jsou však stále moderním trendem a s využitím nových technologií je umožněno se saunovat v ještě lepších a komfortnějších podmínkách. Navíc mají i pozitivní vliv na vaše zdraví.

Určitě dokážete i vy využít saunu, kde není přítomno hned několik cizích lidí. Navíc v pohodlí domova, protože do popředí zájmu se dostaly domácí infrasauny, které mají ideální poměr cena/výkon.

Infrasauny pomohou vašemu tělu

Na našem trhu si vyberete z několika druhů infrasaun. Odlišují se od sebe velikostí, takže si bez obav zvolíte typ pro vaše potřeby. Infrasauny se mohou umístit do exteriérů i interiérů – záleží na vhodném druhu. Snadno si je nainstalujete svépomocí nebo s pomocí odborníků do obytných místností, suterénů, zimních zahrad, ložnic, na chodby, do domácích posiloven nebo na chalupy.

Použití infrasauny je zcela jednoduché a uvnitř najdete i různé vybavení pro vaše pohodlí. Třeba si zapnete CD s oblíbenou muzikou a během této doby budou topidla produkovat zdravé infrazáření, které se vstřebává až do hloubky čtyř centimetrů. Nejde tedy jako u klasické sauny o povrchové působení.

Jaké jsou náklady na provoz infrasauny?

K instalaci infrasauny nepotřebujete kanalizační odtok, přívod vody ani speciální elektrickou přípojku. Do provozu se infrasauna přivádí zapojením do běžné elektrické zásuvky do sítě 230V. Spotřeba energie není vysoká, nejběžnější modely pro 2 osoby si vystačí s příkonem do 2KWh (což je přibližně spotřeba rychlovarné konvice). Náklady na provoz jsou tak s porovnáním s jiným typem saun minimální.

Zdraví pro každého

Zdraví máme jenom jedno, pokud se něco v těle pokazí, teprve přichází to správné uvědomování péči o dobrý zdravotní stav. Proč infrasauny? Protože jsou místem, kde se nemusíte nijak fyzicky snažit, vlastně jen odpočíváte a přeci to funguje tak, že se tělu dostává mnoho prospěšného.

Mezi skvělé účinky infrasauny například patří vylepšení prokrvení kůže a její čištění do hloubky. Kůže bude elastičtější, zbavená nečistot a odumřelých kožních buněk. Lépe se vám zahojí otevřené rány, zmenší jizvy a mnohem snadněji se vypořádáte s projevy artritidy, bolestí v krku, akné, ekzémů, insomnie, ušních nemocí a celulitidy.