Vlhko škodí lidskému organismu

Většina starých domů má jeden společný problém, a tím je vlhkost. Lidé v rámci šetření energií považují při rekonstrukci za nejdůležitější výměnu oken a tepelnou izolaci domu. V případě, že tak učiníte bez ohledu na zjištění vlhkosti domu, čekají vás nepříjemné potíže během běžného provozu domácnosti s neblahým dopadem na zdraví vaší rodiny.

Sanace vlhkého zdiva by měla být prvním krokem při rekonstrukci starých mokrých domů. V takto poškozených domech může vlhkost vzduchu přesahovat až 80 %. V takovém prostředí samozřejmě zvlhnou věci náchylné na absorbování vody. Většinou jsou to předměty z přírodních materiálů, takže se vám klidně může stát, že vám začne doslova plesnivět nábytek. Nadměrná kondenzace vody v interiéru vybízí k životu různé mikroby, houby a plísně. Krom toho, že nám zezelená šatní skříň, jsou tyto bakterie ve vzduchu a my je samozřejmě vdechujeme, což má za následek časté aspirační potíže, různé alergie a jiná onemocnění. Člověk cítí v tomto prostředí větší potřebu větrání a tím zároveň zvyšuje nutnost topení. A mokré zdi odvádí teplo, čímž opět stoupá spotřeba energií.

Důvodů, proč izolaci udělat, je mnoho. Otázka zní: Jak na to?

Do sucha rychle a bezbolestně

Možností, jak sanaci provést, je hned několik. Jednou ze zajímavých technologií je například chemická injektáž zdiva. Je oblíbená hlavně pro svou jednoduchost a rychlost. K budovám je šetrná, dobře se provádí i na špatně dostupných místech a probíhá, aniž by narušila interiér vašeho domova nebo chod restaurace či jiného komerčního objektu.

Vyberte takovou firmu, jež je schopná a ochotná připravit vám návrh na míru a nechá vás ho zvážit. Zhodnotí stav poškozené stavby, vezme ohled na materiál zdí a jejich statiku. Doporučí způsob, který je nejvhodnější pro vás, váš dům i vaši peněženku. Některá zdiva vyžadují kombinaci sanačních technologií. Skutečný profesionál ve svém oboru umí víc než podřezat dům. Dokáže doslova budovu uzdravit.