Zabavte děti v bazénu pomocí hraček a her

bazenyshop.cz
bazenyshop.cz

Děti a voda to je spojení, které funguje! Děti hru ve vodě milují. Pokud máte doma na zahradě bazén a hledáte způsob, jak se v něm zabavit a připravit tak super zábavu pro vás ale hlavně pro vaše děti, přinášíme vám hned několik zajímavých tipů. Bazénová zábava totiž může mít mnoho podob, stačí si jen vybrat.

Bezpečnost vždy na prvním místě

Ještě než se pustíte do nákupu hraček do vody, dobře si vše promyslete. Hračky do bazénu totiž musí být přizpůsobeny věku dítěte. Současně je také nutné věnovat velkou pozornost jejich kvalitě. Hračky do bazénu by měly být výhradně značkové a rozhodně musí být bezpečné – stejně jako kterékoliv jiné hračky musí mít certifikát kvality a bezpečnosti.

Nafukovací hrací centrum 1 160 Kč, zdroj: bazenyshop.cz
Nafukovací hrací centrum 1 160 Kč, zdroj: bazenyshop.cz

Hračky do bazénu nesmí mít například žádné ostré hrany, guma, ze které jsou většinou vyrobeny, musí být zdravotně nezávadná. Hračky do vody by také neměly obsahovat žádné malé součástky, které se lehce odlomí.

Pokud máte menší děti, které si ještě ve vodě nejsou tolik jisté, měli byste jim pořídit i bezpečností pomůcky. Pro děti, které neumí plavat, jsou nezbytné plovací kruhy. Ty vybírejte podle váhy a věku dítěte.

Pro nejmenší děti (i od narození) jsou vhodné speciální kruhy okolo krku s bezpečným švem. Pro starší děti volte klasické kruhy, které je vhodné doplnit rukávky. Dejte pozor na to, aby kruh dobře padl. Dítě z něho nesmí snadno vyklouznout, Rukávky by rozhodně neměly tlačit a měly by na ruce držet pevně. Dětem můžete pořídit také ucpávky do uší nebo i speciální klip na nos.

Bazénové hraní může mít mnoho podob

Jestliže máte zajištěné bezpečí, je čas na nákup zábavných doplňků. Mezi top hračky do vody patří plovací nudle, na kterých se děti vyřádí do sytosti. Tyto nudle je možné použít i jako pomůcku v případě, pokud se vaše dítko učí plavat. Při bazénové zábavě samozřejmě nesmí chybět nafukovací míče – vsaďte na ty velké a barevné. Zahrát si s nimi můžete třeba vodní volejbal. Pokud chcete bazénovou vodní bitvu, pořiďte si například sadu vodních balónků. Ve vodní bitvě nesmí samozřejmě chybět ani pistole na vodu.

Nafukovací člun Challenger 3 1 760 Kč, zdroj: bazenyshop.cz
Nafukovací člun Challenger 3 1 760 Kč, zdroj: bazenyshop.cz

Děti můžete zabavit ale i jinak. Pořídit jim můžete například i speciální tyčinky, na kterých jsou čísla. Ty můžete házet do vody a děti je budou lovit. V bazénu samozřejmě nesmí chybět plavidla – vybírat můžete klasické nafukovací čluny nebo co třeba pořídit nafukovacího krokodýla?

Rada na závěr – hračky do bazénu pravidelně omývejte nechlorovanou vodou. Prodloužíte tak jejich životnost.

Nafukovací hračky také pravidelně dofukujte a hlavně – nenechávejte děti v bazénu bez dozoru. S dětmi by měla vždy u bazénu být alespoň jedna dospělá osoba.  Možností, jak zajistit dětem super bazénovou zábavu, je zkrátka mnoho. Jak si léto v bazénu užijete vy?

4 komentáře
  1. Kde ziskam nechlorovanou vodu? V beznem vodovodu je preci voda chlorovana? Kupovat kvuli tomu destilku je preci blbost!

    1. Takovou vedu můžete získat třeba ze studny, pokud ji nemáte, stačí použít i běžnou z vodovodu.

  2. naše děti si nejvíc vyblbnou s takovými těmi umělými tyčemi, co se dají ohýbat, takže doporučuje, stojí jen pár korun a nabízejí fakt hodně zábavy

Komentáře jsou uzavřeny.