Zabezpečení bytového domu pomocí přístupového systému na čip

Problematiku nezvaných hostů v obytném domě zná určitě každý nájemce nebo majitel bytu. Lze to sice vyřešit zamykáním hlavních vchodových dveří na klíč, ale toto řešení není zcela ideální. Přitom existují i modernější možnosti, a to otevírání dveří na čip nebo otevírání mobilem. Jedná se o pohodlné řešení, které jistě stojí za zvážení.

www.ima.cz

Jak přístupový systém na čip vlastně funguje?

Přístupový systém IMAporter Basic je vhodný pro obytné domy, mateřské školky a školy nebo menší společnosti přibližně do 15 dveří. Objekt lze zabezpečit tak, že je možné ho ovládat z jednoho místa, a to z centrálního počítače, jenž je umístěný v zabezpečeném objektu. Správa přístupů do domu funguje na principu připojení se k počítači prostřednictvím LAN nebo USB. Výhodu tohoto systému je hlavně jeho snadná obsluha a bezpečná identifikace karet s čipy.

IMAporter Basic nabízí tři možnosti identifikace osoby, která chce do budovy vstoupit, a to na základě:

  • bezkontaktní NFC karty,
  • otevírání mobilem pomocí NFC, které pracuje na krátkou vzdálenost,
  • otevírání mobilem pomocí Bluetooth Low Energy, jenž pracuje na vzdálenost až několika metrů.

Jak otevírat vstupní dveře mobilem?

Pro správnou funkci platformy OtevírejMobilem je nutné si do mobilu stáhnout aplikaci se stejným názvem. Pochopitelně, že k tomu lze využít pouze chytré mobily, jež stahování aplikací podporují. Autorizaci lze nastavit PIN kódem, což je bezpečnější než jen pouhé rozsvícení displeje, které je ale také možné. Záleží na každém, jak si aplikaci nastaví.

Proč si vybrat produkty společnosti IMA

IMA funguje na trhu již od roku 1992, je to tedy poměrně dlouhá doba, během níž postupně sbírala zkušenosti a etablovala se jako nezávislé centrum se zaměřením na vývoj aplikací mikropočítačové elektroniky. V současnosti společnost poskytuje služby jak pro soukromý sektor, tak i pro státní správu. Pokud vás zajímají podrobnosti o její činnosti, stačí se podívat na její webové stránky www.ima.cz.