Bolí vás ráno za krkem? Vyzkoušejte anatomický ortopedický polštář

shutterstock.com
shutterstock.com

Trápí vás každé ráno nepříjemné bolesti za krkem? Příčinou tohoto problému může být nesprávně vybraný polštář. Podle odborníků byste měli polštář měnit jednou za tři roky. Současným trendem v oblasti zdravého spaní je anatomicky tvarovaný polštář, který zajišťuje rovnoměrné rozložení tělesné hmotnosti. V dnešním článku se podíváme, proč je tento polštář tak oblíbený a jaké výhody uživateli přináší.

V jaké spíte poloze?

Než si koupíte ortopedický polštář, měli byste se podívat na několik základních parametrů, které výběr polštáře ovlivňuje. Při koupi si musíte uvědomit, v jaké poloze trávíte většinu noci. Každý polštář je totiž přizpůsoben jiné poloze, aby plnil svou funkci.

zdroj: matracin.cz
zdroj: matracin.cz

Kromě toho je nezbytné zohlednit materiály (prachové peří, duté vlákno nebo paměťová pěna), které preferujete, tvrdost polštáře a jeho výšku. Jestliže během noci vyměníte několik poloh, nezoufejte, i pro vás jsou k dostání polštáře. Jedná se o přizpůsobivé polštáře, které jsou vhodné pro spánek na boku, na břiše i na zádech.

Jaký je rozdíl mezi anatomickým, ortopedickým a zdravotním polštářem?

Rozdíly v nich nemusí být žádné, anatomický polštář se přizpůsobuje vašemu tělu, ortopedický by měl řešit problémy s krční páteří a zdravotní polštář je klinicky hodnocen podle zákona o zdravotních prostředcích (musí mít označení CE a pak spadá do nižší sazby DPH).

Polštář podle poloh

Spíte-li většinu noci na zádech, měli byste zvolit polštář, s nímž budete mít hlavu v mírném předklonu. Ideální je anatomický polštář s dvojitou vlnou a žlábkem uprostřed. Pokud spíte v noci na břiše, zvolte nízký a vzdušný polštář, díky němuž nebudou namáhány svaly v oblasti krku. A jestliže spíte spíše na boku, zvolte polštáře vyšší, aby měla hlava dostatečnou oporu.

Tip: Vybíráte novou matraci? Podívejte se na matrace v akci v internetovém obchodě Matracin.cz

Proč anatomický ortopedický polštář?

Jak už samotný název napovídá, anatomický polštář je výrobci přizpůsoben tak, aby byla hlava v optimální poloze po celou noc. Začnou se tak uvolňovat krční svalstva a samotná páteř. Díky tomu se ráno budete budit plní energie, bez bolesti krční páteře. V noci dochází k relaxaci a nabírání té správné energie. Ortopedický polštář by měl předcházet problémům s páteří a měl by každému uživateli dopřát pohodlný a zdravý spánek.

Novinka na trhu chladivý polštář BLUE gel