Cihlové obklady pro interiéry a exteriéry

Cihlový vzhled je stále populární. Umí navodit zvláštní atmosféru, proto se používá nejen v exteriéru, ale také v interiéru, kde snadno vyvolá pocit útulného domova. Cihly se často kombinují i s jinými materiály, aby vzniklo originální spojení. 

cihlové obklady

Pestrý výběr cihlových obkladů

Neomítnuté cihly mají své místo v moderní architektuře. Hodí se nejen do soukromých bytů a domů, ale také do kanceláří. Díky nim snadno dosáhnete výrazné změny. Cihlové obklady seženete nejen v klasické červené barvě, ale v mnoha jiných odstínech. Instalování lícové cihly se nejlépe provádí na co nejrovnější povrchy, k jejichž vyhlazení snadno pomohou klasické fasádní stěrky nebo tmel. Vlastně je přilepíte na kterýkoliv typ povrchu speciálním lepidlem. Následně výborně přilnou, dokonce i k PVC a kovu. Zajistěte, aby byl povrch před samotnou instalací čistý, pevný a suchý. Povrchové nasákavé materiály předem ošetřete penetrací. Tyto druhy obkladů zvládnou teploty až do sto stupňů Celsia, což využijete při realizaci na krby. Pokud si je plánujete dát na zateplovací systémy, tak to půjde bez extra postupů díky jejich lehkosti.

Lehké imitace cihel se snadno aplikují

Obklady pořídíte v imitacích cihel, které takřka nerozeznáte od pravých. K výhodám patří, že se dají nahřát horkovzdušnou pistolí, poté se ohnou a využívají se k realizování všemožných detailů. Hodí se na obkládání fasád, na klenby, komíny, rohy, oblouky apod. Nevyžadují žádnou údržbu, odpuzují vodu, propouští páru, povrch je omyvatelný a jednoduše se instalují. Řadí se k mrazuvzdorným materiálům s nízkou hmotností. Cihlové pásky podtrhnou výsledný charakter stavby. Obkládají se jimi fasády, komíny, klenby, krby, kamna a interiérové stěny. Pořídíte je v exkluzivních odstínech a v desítkách různých typů. Obložení vnějších rohů velmi usnadní rohové obklady, které se nabízejí již v ohnutém stavu.