Jak udělat z malého prostoru velký aneb tipy na zvětšení bytu

Máte malý byt, ale toužíte po větším? Nemáte peníze na jeho koupi? Nevadí, i z malého prostoru lze za pomoci správných triků vytvořit „velký“ prostor. Nesmíte se bát. Jak na to?

Nebojte se bourat

První pomocí, jak zvětšit byt je vybourat zbytečné příčky. Díky tomu, že příčky vybouráte a propojíte pokoje, získáte větší a příjemnější prostor. Nebojte se do toho pustit. Před jakoukoliv úpravou bytu se ale poraďte s odborníky!

Jak vytvořit větší prostor?

Pokud se vám nechce bourat, existuje i mnoho dalších tipů, jak opticky zvětšit prostor bytu. V první řadě myslete na dostatek světla! Pořiďte si do bytu velké zrcadlo. Pokud nechcete sklo, výborně vám poslouží i samolepící folie na zeď. Díky ní můžete mít zrcadlo téměř kdekoliv. Do malých bytů se také lépe hodí světlý a nejlépe skládací nábytek. Na robustní kusy raději hned zapomeňte.

Dejte si pozor na barvy

Do malých prostorů se lépe hodí světlé barvy. Světlejší barvy prostor odlehčují a tím i opticky rozšiřují. Světlý by měl být nejen nábytek, ale volte i světlejší typ podlahové krytiny. Světlejší barvy volte také na vymalování stěn. Vyvarujte se také různých velkých ornamentů, ty prostor zmenší. Pokud chcete opticky zvýšit strop místnosti, vymalujte stěny tmavším a strop světlejším odstínem (ideálně je strop nechat bílý – jiné barvy se příliš nedoporučují).

Pomocí tapet snadno vytvoříte různé dekory na vaší zdi. Nebojte se kombinovat – inspirujte se v pořadech Bydlení je hra nebo Jak se staví sen.

Na vymalování malého bytu se hodí světle žlutá, zelená nebo oranžová barva. Nejlépe ale poslouží klasická bílá. V malém bytě také vymalujte stejnou barvou, různobarevné pokoje nebudou vypadat dobře. Stěny si pak můžete vyzdobit pomocí obrázků, květinových dekorací, samolepek na zeď nebo plakátem.

Jeden komentář
  1. Doporucuji spojit dva sousedni byty nebo vyuzit pudu pokud je k dispozici. My jsme si tak vytvorili docela velky byt odkoupenim bytu od sousedu. A jeste mame byt pod strechou, takze by slo teoreticky udelat pudni vestavbu, ale zatim tolik prostoru nepotrebujeme

Komentáře jsou uzavřeny.