Jaké plemeno kočky se hodí do bytu?

Také vás občas přepadají pocity samoty, když se vracíte po celodenním shonu v zaměstnání domů? Doma vás nikdo nečeká a vy byste tak rádi někoho objali? Jenže pes nepřipadá vzhledem k vašim povinnostem v úvahu? Pak si domů pořiďte kočku! Není tak náročná jako pes, finančně vás rozhodně nezruinuje, zvykne si žít ve vnitřních prostorách bytu a zároveň je velmi čistotná a hravá. Podle typu plemene si rozhodně najdete vhodnou parťačku pro domácí mazlení, válení na gauči i společné chvilky trávené aktivní hrou.

Dáváte přednost kocourovi, nebo kočce?

Milovníci koček jsou rozděleni na dva tábory. Někdo upřednostňuje kočky z prostého důvodu. Kocouři si dle své povahy mohou značkovat teritorium, a co si budeme povídat, jejich výměšky příliš vábně nevoní. Naopak jiní zase dávají přednost kocourovi, protože nekastrovaná kočka může váš chov během jednoho roku mnohonásobně rozšířit. Pokud hledáte společníka na doma, je prakticky jedno, zda to bude samec či samice, stejně tak nebude rozhodující původ. Tak jako mnozí chovatelé doma musí mít kočky s rodokmenem, někoho hřeje u srdce dobrý pocit a výběr kočky z útulku. Rozhodnete-li se pro první zmiňovanou možnost, tedy kočku s rodokmenem, máte na výběr různá plemena. Velmi populární je třeba ruská modrá kočka, která je velmi elegantní, klidná a zároveň hbitá, takže se zcela nehodí k malým dětem. Zatímco vy jste v práci, kočka se doma válí a odpočívá, jakmile se ale vrátíte, vyžaduje pozornost a chce si hrát a skotačit. Při pořízení tohoto druhu nezapomeňte investovat také do škrabadla. Bát se nemusíte s ruskou modrou kočkou vyrazit ven, je učenlivá a zvykne si třeba i na vodítku.

Exotika u vás doma

Domestikovaný leopardí vzor i chůzi vám dokonale předvede bengálská kočka. Na první pohled upoutá svým netypickým zbarvením. Hodí se do bytu i na zahradu, protože miluje vodu, lov, a tím je určená spíš zkušenějším chovatelům. Nicméně ji můžete vycvičit. Rozhodně vám nesmí ve výbavě pro takovou kočku chybět škrabadlo, hračky a nějaký malý bazének vhodný třeba na terasu či balkon.