Potřebujete prodat byt? Připravte se minimálně na 3 měsíce práce

Rádi byste prodali svůj stávající byt, protože se rozrůstáte a pokoje vám přestávají stačit? Chtěli byste vyměnit městský život v bytě za bydlení na vesnici v rodinném domku? Nebo vás k prodeji jednoduše nutí stávající osobní situace, finanční či partnerská krize? Pak se svěřte do rukou odborníků, kteří vám na rozdíl od prodeje bytu bez realitky pomůžou v mnoha krocích včetně smluvních aktů.

Jak funguje odhad nemovitosti?

Jestliže nemáte reálnou představu o ceně vašeho bytu, pomůže vám chytrý online formulář, v němž zjistíte odhad ceny nemovitostí. Realitní kanceláře pracují zpravidla s letitými zkušenostmi i nemovitostmi na trhu napříč různými městy, lokalitami. V odhadu se zohledňuje rovněž velikost a stav bytové jednotky. I když máte dojem, že je váš byt kompletně zrekonstruovaný a na vyhlášené adrese, nutně to nemusí znamenat, že prodej zvládnete za pár dní. Do prodeje mohou vstoupit nečekané právní vady, jako jsou věcná břemena, zástavy, exekuce či nezapsané přístavby. Pokud se rozhodnete svěřit veškeré úkony ohledně prodeje svého bytu do rukou realitní kanceláře, počítejte, že přijde provize realitní kanceláři za zajištění úspěšného prodeje. Ostřílený realiťák ale na rozdíl od vás dokáže z vad bytu udělat přednost a vylíčit jeho benefity na výbornou. Díky profesionálnímu přístupu pak vám peníze za provizi nebude líto investovat do někoho, díky komu vám odpadnou starosti s papírováním či právními úkony.

Realitní makléř toho umí opravdu hodně

Realitní makléř zastupuje hned několik profesí, od vaší podpory, přes psychologa až po prodejce a poradce, který vám vysvětlí, jak funguje daň z prodeje nemovitosti, kdy obdržíte návrh na vklad do katastru nemovitostí, eventuálně kdy se rozhodnout pro výkup nemovitostí za hotové. Neostýchejte se zeptat na detaily, zjistit si vše potřebné pro právně správný a bezpečný prodej. Inspirujte se velmi dobře popsaným tématem https://www.maxima.cz/blog/vykup-nemovitosti-vykup-domu-a-bytu-za-hotove.