Proč zvolit srubový dům

I přes současnou přetechnizovanou a betonovou dobu hledají lidé kvalitní pohodlné bydlení, které slouží jako kontrast k uspěchanosti všedního života. Bydlení se stalo součástí životního stylu a mělo by to být místo, kde člověk najde klid a načerpá síly. Kvalitní bydlení má za úkol pomoci člověku odbourat stres, což napomáhá k prevenci proti civilizačním chorobám. Návrat k přírodním stavebním materiálům je jedna z cest, jak se opět dá tradičně bydlet v symbióze s přírodou a čerpat tak pozitivní energii přímo od nejlepšího zdroje.

WOOD-LIFEJedna z nejlepších nových možností, jak bydlet v obydlí, zhotoveném z materiálů na bázi dřeva, je masivní srubová stavba. Příjemný efekt vnitřního klimatu srubových domů ucítíte hned při vstupu. Dřevěný materiál má pozitivní účinky na zdravé dýchání a čistý vzduch. Díky svým specifickým vlastnostem jako jsou vůně nebo udržování tepla také napomáhají vnitřní pohodě obyvatel domu. Srubové domy pojí opět člověka s přírodou, jelikož svým vzezřením připomínají stromy a lesy.  

Technologie se vyvíjí ve všech oblastech a stavba srubových domů není výjimkou. Dříve se tyto stavby musely utěsňovat mechem, provazci nebo hlínou. Dnešní těsnění, návaznost a pevnost srubových stěn, zajišťuje dvojité popřípadě trojité drážkování jednotlivých klád a jejich vzájemné spojení dřevěnými zámky.

Naše srubové domy jsou postaveny pouze z kvalitního dřeva smrkových, cedrových nebo borových stromů. U nás ve WOOD-LIFE chceme vyhovět všem představám našich zákazníků a zároveň vybudovat moderní, zdravý domov, který bude vyhovovat požadavkům doporučených v souvisejících normách. Použití dřeva ve stavebnictví celosvětově roste. Dřevo není zdaleka jen pomocným materiálem. Díky novým technologiím zpracování nabízí nové možnosti využití. Srubové domy jsou mimo jiné také domovem statisíců lidí v nejbohatších a nejvyspělejších zemích světa a jejich použití i obliba neustále rostou.