Vybrat novou sedačku není vůbec jednoduché

Když vám stará sedací souprava doslouží, zdálo by se, že není nic jednoduššího než zajít do obchodu s nábytkem, najít si na internetu pár e-shopů a novou sedačku si prostě koupit. Ale to je omyl.

Vybrat si správnou sedací soupravu, na kterou se vejde celá rodina, na níž se bude nejen dobře sedět, ale i pohodlně povalovat u televize, to je velmi zodpovědné rozhodnutí. A rozhodně se nedá uspěchat.

Sedí celá rodina

Když jste početná rodina, musíte počítat, že se vás na sedačce sejde celá řada. Všichni si budou chtít pohodlně sednout, takže je nutné vybrat sedačku dostatečně velikou. Nabízí se rohová sedací souprava, nejčastější volba českých domácností. K její oblibě přispívá široká barevnost, nabídka různých materiálů čalounění i možnost dispozice nalevo i napravo. Tento variabilní nábytek se hodí opravdu do každého interiéru, výjimkou jsou jen malé místnosti.

Do „L“ nebo do „U“?

Rohové sedačky ale nejsou jediné řešení, když je vás doma hodně. Zajímavým řešením jsou sedačky do „U“, které se hodí i do menšího prostoru, můžete ji postavit například do výklenku. Navíc u sedačky dispozičně řešené do tvaru písmene „U“ působí posezení intimněji díky tomu, že sedíte proti sobě.

Abyste ocenili její výhody, nemusíte být velká rodina. I když jste jen sami dva, můžete si užívat pohodlí, které poskytuje. V dnešní době je právě pohodlí tím rozhodujícím faktorem pro výběr, protože barevná a tvarová rozmanitost je značná.

Pohodlí i pro návštěvy

Asi nebydlíme všichni v bytě tak velkém, abychom mohli zařídit jednu místnost pro návštěvy. Když přijede bratranec z Moravy, nezbývá, než mu ustlat v obýváku. Oblíbená sedací souprava rozkládací tento problém hravě vyřeší. V dnešní době jsou rozkládací sedačky tak pohodlné a manipulace s nimi natolik jednoduchá, že klidně nahradí klasickou postel i v případě, že bydlíte v malém bytě a pro samostatnou ložnici nezbyla místnost.